Big Screen Sports
Screening of sports events is solely at the discretion of the venue’s management.
No responsibility taken for omissions or errors.
United Rugby Championship
Friday 22nd March
Glasgow v Cardiff … 7.35pm
Ospreys v Munster … 7.35pm
Saturday 23rd March
Sharks v Ulster … 1pm
Scarlets v Treviso … 3pm
Stormers v Edinburgh … 3.05pm
Connacht v Lions … 5.15pm
Zebre v Leinster … 7.35pm
Dragons v Bulls … 7.35pm
Friday 29th March
Dragons v Zebre … 7.35pm
Leinster v Bulls … 7.35pm
Saturday 30th March
Treviso v Connacht … 1pm
Sharks v Edinburgh … 1pm
Ospreys v Lions … 3.05pm
Stormers v Ulster … 5.15pm
Munster v Cardiff … 7.35pm
Scarlets v Glasgow … 7.35pm
Women’s Six Nations Rugby
Saturday 23rd March
France v Ireland – Stade Marie-Marvingt … 2.15pm
Wales v Scotland – Cardiff Arms Park … 4.45pm
Sunday 24th March
Italy v England – Stadio Sergio Lanfranchi … 3pm
Saturday 30th March
Scotland v France – Hive Stadium … 2.15pm
England v Wales – Ashton Gate Stadium … 4.45pm
Sunday 31st March
Ireland v Italy – RDS Arena … 3pm
Saturday 13th April
Scotland v England – Hive Stadium … 2.55pm
Ireland v Wales – Musgrave Park … 4.45pm
Sunday 14th April
France v Italy – Stade Jean-Bouin … 12.30pm
Saturday 20th April
England v Ireland – Twickenham Stadium … 2.15pm
Italy v Scotland – Stadio Sergio Lanfranchu … 4.45pm
Sunday 21st April
Wales v France – Cardiff Arms Park … 3.15pm
Saturday 27th April
Wales v Italy – Principality Stadium … 12.15pm
Ireland v Scotland – Kingspan Stadium … 2.30pm
France v England – Stade Chaban Delmas … 4.45pm
Irish Premier Division
Friday 29th March
Drogheda Utd v St.Patrick’s Athletic – 7.45pm
Shelbourne v Dundalk – 7.45pm
Waterford FC v Sligo Rovers – 7.45pm
Shamrock Rovers v Bohemian FC – 7.45pm
Derry City v Galway Utd – 7.45pm
Monday 1st April
Dundalk v Drogheda Utd – 1pm
St. Patrick’s Athletic v Sligo Rovers – 5pm
Waterford FC v Shamrock Rovers – 5pm
Shelbourne v Derry City – 5pm
Galway Utd v Bohemian FC – 7.45pm
Friday 5th April
Bohemian FC v Waterford – 7.45pm
Drogheda Utd v Shelbourne – 7.45pm
St. Patrick’s Athletic v Shamrock Rovers – 7.45pm
Derry City v Dundalk – 7.45pm
Saturday 6th April
Sligo Rovers v Galway Utd – 7.45pm
MotoGP
Thu 21st – Sun 24th March
Grande Prémio de Portugal – Autódromo Internacional do Algarve
Thu 11th – Sun 14th April
Grand Prix of The Americas – Circuit Of The Americas
Thu 25th – Sun 28th April
Gran Premio de España – Circuito de Jerez – Ángel Nieto
Horse Racing Ireland
Thursday 21st March
Cork … first race, 2.23pm
Friday 22nd March
Dundalk … first race, 5pm
Saturday 23rd March
Navan … first race, tbc
Sunday 24th March
Limerick … first race, tbc
Naas … first race, tbc
Tuesday 26th March
Dundalk … first race, tbc
Thursday 28th March
Clonmel … first race, tbc
Saturday 30th March
Cork … first race, tbc
Fairyhouse … first race, tbc
Sunday 31st March
Cork … first race, tbc
Fairyhouse … first race, 12.01pm
Monday 1st April
Cork … first race, tbc
Fairyhouse … first race, tbc
Gaelic Football League
Saturday 23rd March
Cavan v Fermanagh – Division 2, 7pm
Cork v Armagh – Division 2, 7pm
Donegal v Meath – Division 2, 7pm
Kildare v Louth – Division 2, 7pm
Sunday 24th March
Carlow v London – Division 4, 1pm
Waterford v Laois – Division 4, 1pm
Wexford v Longford – Division 4, 1pm
Leitrim v Tipperary – Division 4, 1pm
Derry v Roscommon – Division 1, 1.45pm
Monaghan v Mayo – Division 1, 1.45pm
Kerry v Galway – Division 1, 1.45pm
Dublin v Tyrone – Division 1, 1.45pm
Sligo v Westmeath – Division 3, 2pm
Antrim v Wicklow – Division 3, 2pm
Down v Clare – Division 3, 2pm
Offaly v Limerick – Division 3, 2pm
Hurling League
Sat 23rd / Sun 24th March
Semi-Finals
Limerick v Kilkenny – Division 1, 4.30pm
Laois v Down – Division 2A, tbc
Donegal v Tyrone – Division 2B, tbc
Sligo v Cavan – Division 3A, tbc
Longford v Warwickshire – Division 3B, tbc
Sunday 24th March
Semi-Finals
Clare v Tipperary – Division 1, 4pm
Sat 30th / Sun 31st March
Carlow v Semi-final winner – Division 1 FINAL, tbc
Derry v Donegal/Tyrone – Division 2B FINAL, tbc
Mayo v Semi-final winner – Division 3A FINAL, tbc
Fermanagh v Semi-final winner – Division 3B FINAL, tbc
Sat 6th / Sun 7th April
Semi-final winner v Semi-final winner – Division 1 FINAL, tbc
Formula 1 – 2024
Thu 22nd – Sat 24th March
Australian Grand Prix – 5pm (Irish time)
WorldSBK Championship
Fri 22nd – Sun 24th March
Catalunya Round – Circuit de Barcelona
Fri 19th – Sun 21st April
Dutch Round – Circuit Assen, Netherlands
Golf Fixtures
Thu 21st – Sun 24th March
Valspar Championship, Innisbrook Resort, Copperhead Course, USPGA Tour, Stroke Play
Thu 21st – Sun 24th March
Singapore Classic, Laguna National GC, DP World Tour, Stroke Play
Thu 21st – Sun 24th March
Fir Hills Seri Pak Championship, Palos Verdes GC, USLPGA Tour, Stroke Play
Thu 28th – Sun 31st March
Houston Open, Memorial Park Golf Course, USPGA Tour, Stroke Play
Thu 28th – Sun 31st March
Indian Open, DLF G and CC, DP World Tour, Stroke Play
Thu 28th – Sun 31st March
Ford Championship, Seville Golf and CC, USLPGA Tour, Stroke Play
Fri 29th – Sun 31st March
NSW Women’s Open, Magenta Shores GC, Ladies European Tour, Stroke Play
Wed 3rd – Sun 7th April
T-Mobile Match Play, Shadow Creek Golf Course, USLPGA Tour, Match Play
Thu 4th – Sun 7th April
Texas Open, TPC San Antonio, AT&T Oaks Course, USPGA Tour, Stroke Play
Fri 5th – Sun 7th April
Miami Invitational, Trump National Doral – Blue Monster, LIV Golf, Stroke Play
Fri 5th – Sun 7th April
Australian Women’s Classic, Bonville Golf Resort, Ladies European Tour, Stroke Play
Thu 11th – Sun 14th April
The Masters, Augusta National Golf Club, Majors, Stroke Play
Premier League
Saturday 30th March
Newcastle v West Ham – 12.30pm
Bournemouth v Everton – 3pm
Chelsea v Burnley – 3pm
Nottingham Forest v Crystal Palace – 3pm
Sheffield Utd v Fulham – 3pm
Tottenham v Luton – 3pm
Aston Villa v Wolves – 5.30pm … sky sports
Brentford v Man Utd – 8pm … sky sports
Sunday 31st March
Liverpool v Brighton – 2pm … sky sports
Man City v Arsenal – 4.30pm … sky sports
Tuesday 2nd April
Newcastle v Everton – 7.30pm
Nottingham Forest v Fulham – 7.30pm
Bournemouth v Crystal Palace – 7.45pm
Burnley v Wolves – 7.45pm
West Ham v Tottenham – 8.15pm
Wednesday 3rd April
Arsenal v Luton – 7.30pm
Brentford v Brighton – 7.30pm
Man City v Aston Villa – 8.15pm
Thursday 4th April
Liverpool v Sheffield Utd – 7.30pm
Chelsea v Man Utd – 8.15pm
Saturday 6th April
Crystal Palace v Man City – 12.30pm
Aston Villa v Brentford – 3pm
Everton v Burnley – 3pm
Fulham v Newcastle – 3pm
Luton v Bournemouth – 3pm
Wolves v West Ham – 3pm
Brighton v Arsenal – 5.30pm … sky sports
Sunday 7th April
Man Utd v Liverpool – 3.30pm … sky sports
Sheffield Utd v Chelsea – 5.30pm
Monday 8th April
Tottenham v Nottingham Forest – 8pm … sky sports
The Cedar Lounge
76 St. Assams Park,
Raheny,
Dublin 5.
Ireland.
D05 RX45